najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.
Medycyna
Choroby towarzyszą nam naprawdę przez całe życie. Niektóre z nich nie są zdiagnozowane, a inne tak. Nie da się ukryć, że większość Polaków wstydzi się pójść do lekarza, ponieważ nie wypada lub najzwyczajniej nie mają na to czasu. Jak zacznie się już coś dziać, trafiają do lekarza. Wielokrotnie kardiolog zleca wówczas szereg badań, w tym i ekg, by wykluczyć różne choroby. Pamiętaj jednak o jednym - nawet jak wreszcie zdecydujesz się pójść w końcu do lekarza i medycyna jest wysoko rozwinięta, to nie rób tego za późno.
Rozkwit medycyny w XXI wieku
Dziś nauki medyczne są w fazie wielkiego rozwoju. Całość wiedzy o zdrowiu i chorobach nosi miano medycyny. Jest ona nauką empiryczną opartą na doświadczeniu. Medycyna zaliczana jest do jednej z trzech dyscyplin obok biologi medycznej i stomatologii. Dziedzin medycyny jest wiele, jak np. kardiologia, gdzie lekarz kardiolog zajmuje się chorobami serca, albo interna na oddziałach której przeprowadzane są badania ekg i leczeni są pacjenci z chorobami wewnętrznymi, jak i wiele innych dziedzin medycyny, które służą ludziom chorym.